GRATUIT extinderea garantiei cu 2 ani | Reducere 10% Ururu Sarara, Emura, Stylish si Perfera Vezi detalii.
Aceasta este o pagina de prezentare a vechiului produs Daikin FTXV-AB.

In cazul in care aveti acest produs achizitionat si doriti informatii, puteti gasi pe aceasta pagina prezentarea produsului, precum si manualul, catalogul si date tehnice.
Daca doriti mai multe informatii fata de cele gasite pe aceasta pagina despre Daikin FTXV-AB, puteti accesa pagina dedicata acestui produs.
DAIKIN FTXV-AB
Numai ventilatorul
Unitatea poate fi utilizata ca un ventilator care sufla aerul fara a-l raci sau a-l incalzi.
Modul somn confortabil
Functia de confort sporit care urmareste un ritm specific de fluctuatie a temperaturii.
Baleierea verticala automata
Posibilitatea de a selecta deplasarea verticala automata a directiei de refulare a aerului, pentru un jet uniform de aer si o distribuire uniforma a temperaturii in interiorul camerei.
Turatie aleasa automat a ventilatorului
Selecteaza in mod automat viteza necesara a ventilatorului pentru a ajunge la temperatura setata sau pentru a o mentine.
Treptele de viteza ale ventilatorului
Permit selectarea pana la numarul dat de viteze ale ventilatorului.
Program uscat
Permite reducerea nivelului umiditatii fara variatii ale temperaturii camerei.
Programator pentru 24 de ore
Poate fi setat pentru a porni functionarea oricand in timpul unei perioade de 24 de ore.
Telecomanda prin infrarosu
Porneste, opreste si regleaza de la distanta aparatul de aer conditionat.
Repornire automata
Dupa o cadere de tensiune, unitatea porneste automat cu setarile originale.
Modul putere maxima
Poate fi selectat pentru racire sau incalzire rapida; dupa oprirea modului putere maxima, unitatea revine la modul setat anterior.
Functionare silentioasa a unitatii interioare
Tasta "silent" (silentios) de la telecomanda descreste cu 3 dB(A) nivelul sunetului in timpul functionarii unitatii interioare.
X-fan
Dupa pornirea functiei x-fan, la oprirea unitatii, ventilatorul de interior va continua sa functioneze un timp la turatie redusa, pentru a se usca apa reziduala din interiorul unitatii interioare.
Protectie pentru copii
Prin apasarea simultana a butoanelor "+" si "-" se poate activa si dezactiva functia de protectie pentru copii. Atunci cand este pornita aceasta functie, pictograma va fi afisata pe telecomanda.
Hot start
Pe modul incalzire, ventilatorul porneste cu o scurta intarziere, pentru a permite schimbatorului de caldura sa se incalzeasca, evitand astfel curentii de aer rece.

Manuale / Cataloage

Specificatiile produsului

FTXV25ABFTXV35ABFTXV50ABFTXV60AB
DimensiuniUnitateInaltimemm275275298315
Latimemm8458459401,007
Adancimemm180180200219
GreutateUnitatekg991214
VentilatorDebit de aerRacireInaltm3109.714.216.7
Nom.m38.38.31313.3
Scazutm36.76.710.811.7
Functionare silentioasam3559.29.2
Nivel de putere sonoraRaciredBA50515357
Nivel de presiune sonoraRacireInaltdBA41424851
Nom.dBA39404347
ScazutdBA34354042
Functionare silentioasadBA28303539
Racorduri teviLichidDextmm6.356.356.356.35
GazDextmm9.529.5212.7015.9
Alimentare curentFaze1~1~1~1~
FrecventaHz50505050
TensiuneV220-240220-240220-240220-240
Va stam la dispozitie cu mai multe variante prin care ne puteti contacta, urmand ca dumneavoastra sa o alegeti pe aceea pe care o considerati convenabila.
Telefonic cu specialistul Daikin ales din departamentul dorit - vanzari sau service.
Departament vanzari
Razvan
0318 109 502
Departament service
Mioara
0318 109 504
Program
Luni-Vineri
900 - 1800

Sambata
900 - 1300
Ne trimiteti un e-mail sau completati formularul de mai jos si va contactam noi telefonic.
Adresa e-mail
Formular

Completand acest formular sunteti de acord cu termenii GDPR.
In cel mai placut mod in urma unei vizite in showroomul nostru din Bucuresti.
Adresa
Str. Heliade Intre Vii, nr. 8, sector 2, Bucuresti
Harta
Toate drepturile rezervate Bueno Tech SRL® 2019 | Termeni si conditii | GDPR | Abonare RSS | Ultima actualizare: 17-10-2019
Bueno Tech si logo-ul Bueno Tech sunt marci inregistrate aflate in proprietatea Bueno Tech SRL, iar folosirea lor fara un acord scris intra sub incidenta legii.